«Вікі любить пам’ятки»

 

Вікі любить пам'ятки — Вікімедіа Україна

 

Wiki Loves Monuments — фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, що проводиться в понад 50 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні — громадською організацією Вікімедіа Україна.

 

Мета конкурсу — зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити їх у Вікісховищі, що дасть змогу проілюструвати статті Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей в усьому світі.

 

Конкурс триває з 1—31 жовтня 2022 року включно.

Упродовж цього часу фотографи і фотолюбителі різних країн завантажують свої фотографії у Вікісховище. До першого грудня в кожній країні відбирають найкращі фотографії, що будуть представлені на суд міжнародного журі.

 

Організатори конкурсу сподіваються, що щорічне проведення конкурсу «Вікі любить пам’ятки» не тільки дозволить зібрати велику кількість фотографій пам’яток, але й допоможе українцям пізнати забуті сторінки своєї історії, краще пізнати рідний край і спонукатиме бережно ставитися до надбань рідної культури.

 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f2/WLMUkraine2022_2.png/400px-WLMUkraine2022_2.png

 

Як узяти участь?

Участь у конкурсі може взяти кожен охочий! Для цього треба зробити декілька кроків:

1.            Перейти на сторінку конкурсу у Вікіпедії.

2.            Створити або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).

3.            Знайти пам’ятку у наших списках пам’яток. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).

4.            Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

5. Для участі у деяких спецномінаціях потрібен додатковий крок.

6. Сфотографувати пам’ятки можна під час конкурсу або взяти старі фото, головне — свої власні. Подавати фотографії на конкурс можна з 1 по 31 жовтня.

7. Також можна спробувати автоматизувати процес завантаження, якщо фотографій різних пам’яток багато і вони структуровані. Детальніше читати тут: «Технічна підтримка завантаження та оформлення для учасників».